Hepsiburada bir online alışveriş sitesidir. Sitenin bir çok indirimi ve kampanyaları bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de hediye kuponlardır. Hepsiburada kupon, hediye çeki kullanımında belirli şartlar bulunmaktadır. Peki, Hepsiburada Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

Bu şartlar şu şekildedir:

 • Belirtilen tarihler aralığında, tek sefer olmak şartı ile belirtilen tutarda alışveriş yapılır ve hediye çeki kazanılır. Ancak şöyle bir şey vardır ki belirtilen alışveriş tutarına ödeme kuponları, hediye çekleri dahil edilmemektedir.
 • Ziynet altın ile diğer altın ürünleri, hediye kartı, kontör yükleme, bebek eşyaları ve elektronik özellikle telefon alışverişlerinde hediye çeki hakkınızı kullanmanız mümkün değildir.
 • Kazanmış olduğunuz indirim kuponları, çekler belirtilmiş olan tarih aralığında tanımlanır ve size kullanım hakkı verilir. İndirim kuponları sadece belirtilen kampanya şartları çerçevesinde gösterilen ürün veya marka grubunda ve minimum harcama limiti kapsamında yapılmış olan alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Aksi belirtilmediği takdirde hediye kuponları birleştirilmeden ve bölünme yapılmadan kullanılmalıdır.
 • Fatura adresiniz, belirttiğiniz ticari unvan, vergi numaranız gibi mali unsurlar, başvuru yapan kişinin belirttiği bilgilerle aynı olmak zorundadır. Bu durum gerçekleşmediği takdirde farklı bir kullanıcı adı, rumuz, kimlik bilgisi ve iletişim bilgisi ile kampanyaya katılmanız durumunda Hepsiburada, kazanmak istediğiniz hediye kuponunu size haber vermeden iptal etme yetkisine sahiptir.
 • Hediye kuponu kampanyasını sadece banka kampanyaları ile birleştirebilme imkanınız vardır.
 • Kampanya dönemi süresince yapmış olduğunuz alışverişlerde değişiklik veya iade yapmak isterseniz hediye kuponuna hak kazanma durumunuz etkilenebilir.
 • Hepsiburada ekibi kampanya değişim koşullarını saklı tutmaktadırlar.
 • Hediye kuponunuzu sepetinizde kullandığınız zaman ödemeniz gereken miktardan hediye kuponunun miktarı düşülür. Böylelikle hediye kuponunu kullanılıp kullanılmadığını anlayabilmeniz mümkün olur.
 • Siparişinizi tamamladıktan sonra hediye kuponu kullanımı hakkınızı görüntülemek için Siparişlerim ve Sipariş Detayı kısmından yapmış olduğunuz siparişleriniz için kullanmış olduğunuz kupon miktarına bakabilir ve aynı zamanda sipariş ettikten sonrası için e-posta adresinize gelecek olan sipariş onayı e-postasından ödeme şeklinizi ve işlemlerinizi kontrol edebilmeniz mümkündür.

Hepsiburada Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

 • İade etmek istediğiniz hediye kuponları, yalnızca önceden kullanmış olduğunuz koşullarda yeniden kullanıma sunulur. İade hediye kuponlarının koşulları ise sonradan değiştirilmesi mümkün olmayan hediye kuponlarıdır.
 • Hediye kuponlarınızın hangi tarihler arasında aktif olduğunu ve hangi şartlar altında kullanabileceğinizi görmek için Hesabım – Hediye Çeklerim bölümünden inceleme yapabilirsiniz.
 • Sepetim kısmında ki Sipariş Özeti bölümünün hemen altında Kupon / Promosyon Kodu Kullan seçeneğine tıkamanız gerekmektedir.
 • Tıkladıktan sonra kullanmak istediğiniz kuponu seçerek eklemelisiniz veya o kutucuğa kupon kodunu yazmalısınız. Bu işlemden sonra kuponunuz tanımlanmış olur.
 • Yapmış olduğunuz alışveriş siparişlerinin ödeme şartlarında daha sonradan bir değişiklik yapılmamaktadır. Hediye kuponu, verdiğiniz siparişlerinize sonradan eklenemediği için hediye kuponunuz yeni siparişiniz verdiğiniz takdirde kullanabilir ya da siparişinizin durumu uygunsa yapmış olduğunuz siparişinizi iptal ederek hediye kuponunuzu tekrar bir sipariş yaparak oluşturabilirsiniz.

Hepsiburada Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

Hepsiburada hediye kuponları kategori, ürün çeşidi, fiyat vb. belirli kullanım şartlarıyla birlikte sunulur. Hediye kuponlarınızın kullanım şartlarının, hangi tarihler arasında kullanılabilir olacağını ve hangi şartlarda kullanabileceğinizi Hesabım – Hediye Çeklerim sayfasından incelemeniz mümkündür. Sepetinize eklediğiniz ürünler hediye kuponunun şartlarını karşılıyorsa alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Hepsiburada Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

Ancak hediye kuponunuzu kullanamıyorsanız;

 • Hediye kuponunun kullanım tarihleri yanlış ya da farklı bir tarih olabilir.
 • Hediye kuponu kullanım hakkı bulunmayan kısıtlı ürünleri sepetinize eklemiş olabilirsiniz. (altın ve diğer altın ürünleri, cep telefonları ve bazı elektronik ürünler, fotokopi kağıtları, araba lastiği)

Hepsiburada Kupon Kodları Nasıl Kullanılır?

 • Hediye kuponunuz sadece belirtilmiş olan markada veya ürün çeşitlerinde geçerli olabilir. Alışveriş sepetinizde bu şartlara uymayan bir ürün bulunuyorsa kuponu kullanamazsınız.
 • Hediye kuponunuz belli bir harcama miktarında kullanıma açık olabilir.

Türkiye’nin büyük bir E- Ticaret markası olan hepsiburada bir çok kullanıcıya sahiptir. Online alışverişte oldukça güvenli ve oldukça hızlı bir şekilde siparişler teslim edilmektedir. Aynı zamanda bir çok farklı markanın bulunması tercih imkanı da sunmaktadır. Hepsiburada platformu alışveriş severler için indirimler, hediye kuponları ve farklı kampanyalar düzenlemektedir. İndirim kuponlarını kullanarak indirimlerden yararlanıp dilediğiniz kadar alışveriş yapabilirsiniz. Hepsiburada hediye kuponları sayesinde alışverişlerinizden tasarruf edebilme imkanınız da olmaktadır.